Beyaz Eşya Sektöründe Robotik Etiketleme

0
399

Endüstri 4.0 ile birlikte gelen otonom ve robot sistemler gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Novexx Solutions olarak, beyaz eşya sektörüne özel tam otonom etiketleme çözümleri sunabiliyoruz. Genel Müdürümüz Cüneyt Ünal ile beyaz eşya sektöründeki etiketleme çözümlerimizi özetledi.

Beyaz eşya sektöründeki firmalar Endüstri 4.0 çalışmaları sürecinde izlenebilirlik ve otomatik etiketleme projelerinde neler yapabileceklerini araştırmaya başladı. NOVEXX Solutions olarak üretimin birçok aşamasında, farklı noktalardaki ihtiyaçlar için sektörde uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Türkiye’nin en büyük üç beyaz eşya fabrikasıyla yıllardır çalışmamızın yanında son olarak en büyük beyaz eşya üreticilerinden biri de Manisa’da bizi tercih etmesiyle sektördeki projelerimize bir yenisi daha eklendi.

Neden Novexx?

  • Üretimin bir çok aşamasında, farklı noktalardaki ihtiyaçlar için dünyanın en geniş yelpazeli aplikasyon modüllerine sahip olmamız. Bu sayede farklı yüzeylerin (dokunmadan etiketleme gibi) farklı noktalarına (Üst, yan, köşe gibi) etiketleme yapabiliyoruz.
  • Hem çok hassas dokunabilen, hem de güçlü etiket tutuşu sağlayan, özel Vakum Pad’lerimiz.
  • SAP proğramı üzerinde, onların yıllar önce rakip bir markanın dilinde yaptıkları binlerce tasarımları, sistemlerimizde dakikalar içinde çalıştırabilmeleri, yani farklı yazıcı emulasyonuna sahip olmamız.
  • Gelişmiş I/O ve iletişim özelliklerimiz sayesinde müşterinin otomasyon sistemleri ile kolay ve hızlı entegrasyon sağlamamız,
  • Hızlı ve benzersiz Ribon tasarruflu Yaz-Yapıştır modülümüz,
  • 50 yılı aşkın tecrübemiz ile 10 gün gibi bir sürede projelendirip, demo kurulumlarını yapıp, eğitimlerini vererek, sistemi çalışır vaziyette üretim hattına sunmamız, yani tecrübe ve hassasiyetimiz.

Neler Sunuyoruz?

İlk projemizde, çamaşır makinası ilk banda koyulduğunda arka kısmında bulunan barkod etiketler elle yapıştırılıyor, bu hem işçilik hem de kişiye bağlı olduğundan hata riski barındırıyordu, bu sebeple tam otomatik hale getirilmek isteniyordu. ALX serisi cihazlarımız ile SAP’den aldığı iş emir bilgilerine göre tam otomatik olarak etiketlenmesini sağladık. Sonrasında tüm izlenebilirlik bu etiket ile de takip edilebilecekti, hem hata riskini minimize ettik, hem de işçilik ve hız kazandırdık. Bu projeden hemen sonra; klima fabrikasında farklı boylardaki ürünlerin farklı yerlerine otomatik etiket yapıştırmamız istendi. Burada bir Robotik Sistemler üzerine çalışan entegratör firma ile çalıştık. Klima geçerken tek seferde 6 farklı etiketin, farklı yerlere uygulaması yapıldı. Vakum Pad’imiz, robot ucunda, yüksek hızlarda etiketleri taşıyarak, tam istenen noktalara etiketleme işlemini gerçekleştirdi, ciddi bir hız, süreklilik ve maliyet avantajı sağladık.

Daha öncesinde 3 vardiya çalışan işletmede iki istasyonda, her vardiyada 4 işçinin yaptığı işlemi; çok daha hızlı olarak, iş gücü kullanmadan yapabilir bir proje oldu. Sistem bu hali ile tam otomasyon olmuştur.

Proje Sonrası Destek

Hem Türkiye’deki hem de tüm dünyada yaygın ağımızın tecrübeleri ile projelendirme aşamasında ki desteğimizi, bölgede ikame eden temsilcilerimiz vasıtasıyla, projeler sonrası sarf malzemesi, eğitim ve teknik servis hizmetlerini kesintisiz olarak vermeye devam ediyoruz.

Servis politikamızı; iyi hazırlanmış, müşteriye verdiğimiz dökümantasyon, müşterinin operatör ile teknik personelinin eğitimi, doğru-geniş yedek parça stoğu ve yetişmiş insan kaynağımıza sahip olmak olarak özetleyebilirim.

Hızlı Teklif Al!

KaydetKaydet

KaydetKaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here