Robotik Etiketleme Üretim Kalitesini Artırıyor

0
405

Robot entegrasyonuna geçen firmalar kullandığı fonksiyonlara, etiketleme otomasyonunu da ekleyerek üretim kalitesini artırıyor.

Robotik etiketleme ile;
1) Hızlı ve kesintisiz üretim sağlanıyor
Robotik etiketleme sayesinde, hızlı ve kesintisiz üretim sağlanıyor. Hızlı üretim hatlarına sahip olan sektörlerde etiketleme için üretimin yavaşlaması, verimliliği büyük ölçüde düşürüyor. Üretim bandı üzerinde ürünün yavaşlatılmasına gerek duyulmadan yüksek hızda etiketleri taşıyarak etiketleme yapılıyor. Üretim hatlarındaki yavaşlama ve durmaların engellenmesi sayesinde karlılık oranı ve tesis verimliliği artıyor.
2) Kalite standardı artıyor
Etiketlerin elle yapıştırılması, kişiye bağlı olduğu için büyük oranda hata riski bulunduruyor. Etiketleme sistemi otomatize edildikten sonra robot ucuna yerleştirilen vakum pedleri sayesinde ürün üzerinde, her seferinde hedeflenen noktalara etiketleme işlemi hatasız ve kolayca yapılıyor. Böylece hata riski ortadan kaldırılırken, kalite standardı da yakalanmış oluyor.
3) Esnek üretim avantajı sağlıyor
Her sektörün kendine has bir üretim hattı bulunuyor. Bu yüzden üretim hattındaki her ürün, sektörel farklılıklar gösteriyor. Bu nedenle firmaların etiketleme ihtiyaçları da değişim gösteriyor. Firmanın üretim ihtiyaçlarına göre yapılan etiketleme otomasyonları sayesinde ürünler üzerinde farklı yüzeylerin farklı noktalarına etiketleme yapılabiliyor.
4) Sarf malzeme tasarrufu mümkün oluyor
Ribon tasarruflu yaz-yapıştır modülü sayesinde sarf malzeme tasarrufu sağlanarak, giderler azaltılıyor.
Novexx, firmalara özel olarak sunduğu robotik etiketleme çözümleri sayesinde sektöre katkı sağlıyor.

 

Kaynak: STENDUSTRI.COM.TR

KaydetKaydet

KaydetKaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here